Ahmet Maranki Keten Tohumu Yağı
15 Mayıs 2024

Ahmet Maranki Keten Tohumu Yağı

Ahmet Maranki Keten Tohumu Yağı, Keten Tohumu Yağı yalnızca ülkemizde değil tüm dünyada faydaları ve yararlarıyla gündeme gelen bir bitkisel yağ türüdür. Keten Tohumunun tüketim yöntemi de ne için kullanılacağına göre değişebilmektedir. Şimdi bu konuda sizlere keten tohumu nasıl kullanılmalıdır bunu anlattıktan sonra keten tohumunun yararları ve zararları ne olabilir bu konuyu izah edeceğiz.

Ahmet Maranki Keten Tohumu Yağı Nasıl Kullanılır?

Keten tohumunun tüketimi elde edilecek faydaya göre birtakım şekillerde olabilmektedir.

Keten tohumunu çiğnemek, keten tohumu önemli bir gıda maddesidir. Bundan dolayı da çiğnenebilir. Ancak yenirken bazı noktalara daha çok dikkat etmek gerekmektedir. Keten tohumu naturel olarak biraz sert bir yapıdadır. Bu sebep ile iyice çiğnenmediği takdirde tam manası ile sindirilemediği için tam olarak faydalanılmadan vücuttan dışarı atılabilir.

Öğütülmüş keten tohumunun kullanılış şekli, öğütülmüş keten tohumunu toz durumuna getirmek sureti ile suda eritmek tüketimi açısından rahatlık sağlar. Bu sayede öğütülmüş keten tohumu sindirimi daha kolay mümkün olacaktır. Öğütülmüş haldeki keten tohumu aynı esnada bal yoğurt salata gibi besinlere ilave edilmek ile veya hamurun içerisine konulmak yolu ile de tüketilebilir. Kek ve kurabiyelere keten tohumu konulması hoş bir aroma ve tat verdiği bilinir.

Keten Tohumu Yağının Faydaları Nelerdir?
  • Keten tohumu yağı kalbi iyi besler ve kalp damar rahatsızlıklarına karşı kalbi korur. Keten tohumu yağında yer alan yağ asitlerinin kötü kolesterolü düşürücü iyi kolesterolü ise artırıcı etkisi vardır. Keten tohumu yağı aynı esnada bağırsak çalıştırıcı ve cilt gençleştiricisi olan bir bitkisel yağdır. Eklem kireçlenmesine yönelik bitkisel çözüm olan keten tohumu yağı eklem romatizmasına, eklem sancılarına ve şişliklere iyi gelmektedir.
  • Yapılan araştırmalarda keten tohumu yağındaki hayvansal olmayan kimyasalların vücutta kanser hücrelerinin oluşmasına na engel olduğu ispat edilmiştir.
  • Mide ve bağırsaklarda meydana gelen birtakım rahatsızlıklara iyi geldiği bilinmektedir.
  • Bağırsakları çalıştırır ve de kabızlığa karşı önleyicidir.
  • Kan şekeri değerlerini dengede tutar.
Ahmet Maranki keten tohumu yağı ne içerir?

Ahmet Maranki Keten tohumu yağının diğer yiyecekler ile alınması Keten tohumunu veya yağını tüketirken suyla birlikte almak çok avantajlı olacaktır. Ancak tadını iyileştirmek amacı ile bal ve yoğurt ile karıştırılarak yenilmesinde herhangi bir sıkıntı yoktur. Prostat kanseri şüphesi olanlar hastalarda keten tohumu yağı kullanmanın büyük riski vardır. O nedenle prostat kanseri şüphesi konan erkekler kullanmamalı. Ahmet Maranki Keten tohumu yağı kadınlık hormonlarının salgı düzeylerini emziren anneler ve hamilelerde değiştirebilmektedir. Bu nedenle emzikli annelerin ve gebelik şüphesi bulunan bayanların keten tohumu yağı kullanmamaları tavsiye edilir ve önerilir.

Ahmet Maranki Keten Tohumu Yağı Yorumları

İlk yorumu siz yapmak istermisiniz?

Yorum Yap

şifre

Çok Okunanlar

Keten Tohumu

Keten Tohumu

Haber Bülteni

Popüler İçerik

Keten Tohumu Diyeti Listesi

Keten Tohumu Diyeti Listesi

Keten Tohumu Nasıl Tüketilir?

Keten Tohumu Nasıl Tüketilir?

Keten Tohumu Faydaları Nelerdir?

Keten Tohumu Faydaları Nelerdir?

Keten Tohumu Kapsülü Kullanımı ve Faydaları Nelerdir?

Keten Tohumu Kapsülü Kullanımı ve Faydaları Nelerdir?

Keten Tohumu Yağı Faydaları ve Zararları

Keten Tohumu Yağı Faydaları ve Zararları